Gry na spotkania z rodziną i ze znajomymi

Gry planszowe są rozrywką dla każdego, mogą w nie grać dzieci i dorośli w każdym wieku. Rynek gier jest bardzo bogaty, dlatego warto poszukać czegoś dla siebie. Istnieją gry, które wydane zostały na podstawie znanych książek i seriali. Przykładem może być “Harry Potter” lub “Gra o tron”. Jakie gry można polecać na prezenty świąteczne?

Gry planszowe dla rodziny na długie zimowe wieczory

Rodziny z małymi dziećmi chętnie kupują gry, które przeznaczone są dla wielu graczy i mają dość prosty mechanizm. Z myślą o mniejszych pociechach, wiele gier ma specjalną edycję “Junior”. Przykładem jest kultowe “5 sekund”. Rodzinna, fajna gra, która polega na walce z presją czasu. Gracze losują pytania i muszą na nie odpowiedzieć w ciągu 5 sekund. Zagadnienia nie są skomplikowane, a cała rozrywka gwarantuje moc śmiechu i dobrej zabawy. Podobnie można bawić się przy “Kalamburach”. Wystarczy wylosować hasło i pokazać je pozostałym graczom ze swojej drużyny. Wygrywa ten, kto najlepiej pokazuje i zgaduje. Dzieci chętnie grają w “Monopoly”. Co roku wydawane są nowe, limitowane edycje gry. Mogą być związane ze sportem, filmem lub bajką. Są też edycje dla oszustów lub pechowców.

Gry dla przyjaciół na spotkania towarzyskie i imprezy

Na imprezach z przyjaciółmi też często gra się w fajne gry planszowe (https://www.taniaksiazka.pl/gry-planszowe-i-karciane-dla-kazdego-c-540.html).Jedną z interesujących gier jest “Splendor”. Ma dość rozbudowany mechanizm, rozgrywka trwa długo i cała zabawa polega na tym, aby się wzbogacić. Gracze przenoszą się do wieków średnich i prowadzą kopalnie z kamieniami szlachetnymi. Inną grą polecaną na spotkania towarzyskie jest “Diuna. Sekrety Rodu.” Gra dla fanów książki, ale spodoba się też wszystkim graczom, którzy cenią piękne grafiki i skomplikowany mechanizm. Gra wymaga osoby, która będzie narratorem, pozostali uczestnicy mogą wchodzić ze sobą w kooperacje. W “Dragomino” mogą grać młodsi i starsi znajomi. W rozgrywce chodzi o to, aby znaleźć jak najwięcej małych smoków. “Dragomino” składa się z plastikowych płytek, przypomina nieco klasyczne domino.

 

Gry planszowe, które sprawdzą się w większym gronie osób

Gry planszowe świetnie sprawdzają się zarówno w trakcie towarzyskich szalonych imprez, jak i w spokojniejszym, rodzinnym gronie. Niezależnie od tego czy chcesz rozkręcić gości w trakcie domówki, czy też pragniesz kreatywnie spędzić czas wspólnie z dziećmi, odpowiednio dobrana gra planszowa z pewnością spełni twoje oczekiwania oraz zapewni niezapomnianą rozrywkę tobie i twoim znajomym. Fajne gry planszowe, będą świetnym wyborem na pomysłowe spędzenie czasu w wyjątkowym gronie.

Pradawny las

W tej wyjątkowej grze planszowej wciel się w rolę odważnego obrońcy lasu, reprezentującego jedną z czterech pór roku. Ocal Święte Drzewo, będące sercem lasu przed niebezpiecznymi płomieniami i zyskaj sławę, zdobywając tytuł Wielkiego Strażnika Lasu. Ta bogato ilustrowana, strategiczna gra planszowa polega na przeciwstawieniu się złowrogim atakom bezwzględnych Onibi, którzy za cel obrali sobie zniszczenie pradawnego lasu. Sadź nowe drzewa, zyskaj zwierzęcych sojuszników i dzięki uzyskanemu wsparciu staw czoła swoim rywalom. Przepięknie ilustrowana szata graficzna stanowi idealnie dopełnienie tej wciągającej gry logicznej. Do rozgrywki bez wachania można zaprosić również młodszych graczy, których z pewnością wciągnie wyjątkowy leśny świat. Pamiętaj że uratować Święte Drzewo możesz na wiele różnych sposobów. Sadzenie nowych roślin obronnych czy zbieranie rosnących na polanie, świętych kwiatów, to tylko dwie z dróg, dzięki którym możesz dojść do zwycięstwa.

Catan

Ta kultowa gra planszowa zrobiła zawrotną karierę na całym świece, podbijając serca milionów graczy. Wraz ze swoimi przyjaciółmi wciel się w rolę pierwszych osadników wyspy; pozyskuj nowe surowce potrzebne do budowy, organizuj handel i rozwijaj swoją produkcje wełny, zbóż i upraw w taki sposób, aby pozostawić pozostałe pleniona w tyle i zdobyć chwalę jako najbardziej pomysłowy wódz. Zwycięzcą gry zostanie ten, komu uda się opracować najlepszą strategię.

Fajne gry planszowe dla kilku osób

Spotkania przyjaciół w celu spędzenia czasu nad grami planszowymi od lat są czymś dosyć powszechnym. Rozgryzanie zasad nowych planszówek, czy też oddawanie się przyjemności grania w te ulubione jest naprawdę świetnym sposobem na wspólne docenienie chwil wytchnienia od codzienności. Aby spotkania te za każdym razem mogły wnieść coś nowego, warto zainwestować w fajne gry planszowe różnego rodzaju, aby zawsze było z czego wybierać.

Jakie rodzaje gier są dostępne na rynku?

Trudno sklasyfikować wszystkie gry w jedną, zgrabną listę, ponieważ ich ilość i różnorodność jest ogromna. Jest jednak kilka rodzajów planszówek, które łatwo wrzucić do jednego worka z innymi – tu jednak należy pamiętać, że mimo podobnego schematu działania większość gier znacznie się od siebie różni, dając w efekcie zupełnie inny czas grającym. Wybierając gry do swojej kolekcji, zwróćmy więc uwagę na to, czy są to:

– tradycyjne gry planszowe z pionkami i kostką, jak “Monopoly” od Hasbro,
– gry oparte o karty i ich funkcje, jak “7 Cudów Świata” od Rebel,
– gry, w których planszę tworzą gracze w toku jej postępów, jak “Mrowisko” od Abino,
– gry zręcznościowe, jak “Pingwin na lodzie” od Lucrum Games,
– gry aktywizujące, jak “Założysz się? Wyzwania” od Tactic.

Oczywiście wiele schematów może się ze sobą krzyżować, dzięki czemu gry stają się zupełnie nieoczywiste, a tym samym wciągające. Warto więc posiadać w swojej kolekcji różne tytuły, bo fajne gry planszowe od dobrych producentów zawsze się znajdą.

Na co zwrócić uwagę, kupując grę planszową?

Przede wszystkim na wiek osób, które będą w nią grać. Jeśli gra ma być prezentem, warto też znać gusta przyszłych graczy. Gry mogą polegać na skomplikowanych, wielogodzinnych rozgrywkach oraz na kilkuminutowych sesjach, podczas których czeka nas mnóstwo śmiechu. Mogą też zmuszać nas do aktywności, albo też pozwolą przesiedzieć cały wieczór w wygodnym fotelu. Samo szukanie gier jest już niezwykłą przygodą, dlatego nie warto się ociągać z kupnem tej jednej, wymarzonej. A potem kolejnej!